Uczniowie o rozszerzeniach matematycznym i chemicznym z ALO Zenit uczestniczyli w wyjeździe naukowym do Krakowa. Program obejmował zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wizyty w instytutach naukowych.
Zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w warsztatach:
- na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ – praca nad zagadnieniami z teorii liczb i kongruencji pod opieką dr. Piotra Miski,
- na Wydziale Chemii UJ – zajęcia laboratoryjne prowadzone przez dr Joannę Kapustę-Kołodziej.
Uczniowie mieli kontakt z pracą naukowców oraz środowiskiem akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nauka w praktyce
Program obejmował również elementy pokazujące zastosowanie matematyki i chemii w praktyce oraz odwiedzenie wybranych miejsc związanych z historią polskiej matematyki, w tym ławeczki Stefana Banacha i Ottona Nikodyma.
Edukacja poza szkołą
Wyjazd był elementem programu dydaktycznego ALO Zenit, którego celem jest łączenie nauki szkolnej z doświadczeniem akademickim oraz kontakt z realnym środowiskiem naukowym.








